Neden Prefabrik Ev ?

Neden Prefabrik Ev ?

Neden Prefabrik Ev ?

Prefabrik ev, duvar, kapı ve diğer tüm parçalarının fabrikada üretilip daha sonra evin yapılacağı yere oturtulduğu ev tipidir. Prefabrik evlerin inşası için herhangi bir temel gerekmez. Bu evler genellikle bir ya da iki katlıdır. Pek çok avantaja sahip olan prefabrik evlere de, tıpkı diğer evlere olduğu gibi ses ve ısı yalıtımı yapılır. Ayrıca elektrik tesisatı ve kanalizasyon sistemine de sahiptirler. 

Kişilerin yerleşim planına ve alanına göre tasarlanan prefabrik evler, istendiği zaman sökülüp başka yere taşınır. Uzun imalat süreleri, prefabrik evlerde kısalır ve bu evlerin işçilik maliyeti daha düşüktür. Daha önceden planlanıp üretildiği için tüm ihtiyaçları rahatlıkla karşılar. Özellikle deprem ve toprak kayması gibi durumlara karşı daha dayanıklıdır. Prefabrik ev özellikleri arasında çevre dostu olması da önemlidir.

Modelleri Nelerdir?

Prefabrik ev modelleri genellikle kaç katlı olduklarına göre değişiklik gösterir. Yani tek katlı ve iki katlı olarak ayrılırlar. Tek katlı prefabrik evler, genellikle en temel özelliklere sahiptir. Tek katlılarda ev modelleri 1+1 olarak başlar ve prefabrik evler arasında en hesaplı olanlardandır. Evin içinde bulunan tuvalet, banyo, mutfak, salon ve yatak odası evin metrekaresine göre ayarlıdır. 1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekler mevcuttur. Tek katlı prefabrik evlerde genellikle 2+1 olanlar tercih edilir. İki yetişkinin veya bir çocuklu ailenin rahatlıkla yaşayabileceği yapıdadır. Bir yatak odası bir de çocuk odası mevcuttur.

İki katlı prefabrik evler ise dubleks olarak adlandırılır ve yüzey alanı olarak daha küçüktür. Dubleks evin içinde kullanılan alan daha fazladır. 80 ila 160 metrekare arasında değişiklik gösteren iki katlı prefabrik evler genellikle 2+1 veya 3+1 şeklindedir. Kalabalık ailelerin kalması için oldukça uygundur. 2 katlı prefabrik ev ile tek katlı evleri birbirinden ayıran en önemli fark, iki katlılarda balkon olmasıdır.

Avantajları Nelerdir?

Prefabrik ev, özellikle farklı modellere sahip olması ile herkese hitap eder. Bu yüzden sıklıkla tercih edilen bir ev tipidir. Sahip olduğu özellikler ile prefabrik ev avantajları oldukça fazladır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır:

  • Isı ve ses yalıtımı özelliğine sahip olduğu için her mevsimde kullanılabilir. Malzeme seçimi konusunda özgürlük sunar.
  • Kısa süre içinde montajlanıp oturmaya hazır hale gelir. Böylece çok hızlı taşınabilirsiniz.
  • Hafif malzemelerden üretildiği için prefabrik evler, depreme dayanıklıdır. 
  • Çeşitli modeller sunduğu için zevklerinize uygun bir eve sahip olabilirsiniz. Evinizin büyüklüğü, oda sayısı, yapısı, kat sayısı, balkonu gibi daha pek çok özelliğine siz kara verebilirsiniz.
  • Prefabrik yapıların malzemeleri yanmaz özellikte ve suya dayanıklıdır. Yani çevreye duyarlı özellik taşır.
  • Evde değişiklik yapmak çok daha kolaydır.
  • Taşınabilir yapıda olan prefabrik evleri, belli ölçülerde taşıyıp kaydırmak mümkündür.
  • Ekonomik bir ev tipi olduğu için bütçenize uygun bir prefabrik ev inşa edebilirsiniz.

Bartın Prefabrik,Zeray Prefabrik,Zeray Prefabrik Yapı,Bartın Prefabrik Yapı,Prefabrik Yapı,Prefabrik Ev,Prefabrik Ev Fiyatları,

Yardıma mı İhtiyacınız var?